Jak zrobić kubek z własną grafiką?

Większość z nas regularnie pije kawę lub herbatę. Dla wielu jest to zarówno sposób na zatrzymanie się w gonitwie dnia codziennego, jak i chwila relaksu. Z naszego poradnika dowiesz się jak w prosty sposób stworzyć spersonalizowany kubek. Wszystko po to, by picie ulubionych napojów było jeszcze bardziej przyjemne. Zaczynamy!

Własnoręcznie zdobione naczynie sprawdzi się również jako prezent dla najbliższych. Stworzenie malunku na ceramice powinno Ci zająć kilkanaście minut. Do wykonania dzieła przygotuj:
– Biały lub kolorowy kubek,
– Komputer, drukarkę oraz białą kartkę A4,
– Ołówek i długopis,
– Marker do ceramiki,
– Przezroczystą taśmę klejącą,
– Piekarnik.

1. Gdy już wszystko skompletujesz, możesz zacząć tworzyć grafikę na kubek. W tym celu wydrukuj na kartce motyw, napis lub ważne motto, czyli wszystko to, co najlepiej Ciebie opisuje. Najważniejsza jest łatwość i prostota wykonania. Aby to osiągnąć, polecamy motywy roślinne lub gotowe szablony. Po wydrukowaniu wytnij wzór, zostawiając kilka centymetrów zapasu z każdej strony.

2. Wzór przyłóż do kubka tak, aby wydrukowana grafika była po stronie zewnętrznej. Przyklej go dokładnie taśmą klejącą. Dopilnuj, by w czasie odrysowywania nic się nie poruszało.

3. Teraz weź długopis i dokładnie odrysuj kontury oraz wypełnienie. Przykładaj stalówkę mocno do ściany kubka, ponieważ tylko w ten sposób uzyskasz wyraźne odwzorowanie. Gdy skończysz, zrób kolejny krok do przodu.

4. By uzyskać wymarzony efekt, sięgnij po marker do ceramiki i powoli wypełnij zaznaczony wzór. Nie zrażaj się niedoskonałościami, bo nikt nie jest idealny. Poza tym myli się tylko ten, kto nic nie robi. Pamiętaj, że takie drobne niedociągnięcia stanowią nieodłączny element ręcznego procesu zdobienia naczyń. Poza tym to dzięki nim takie przedmioty jak nasz kubek mają duszę.

5. Po wypełnieniu pora na utrwalenie wzoru. W tym celu włóż kubek do piekarnika i poddaj go obróbce termicznej. Ustawienia piekarnika i temperatury zależą od markera. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na opakowaniu.

Gdy ukończysz jeden kubek, być może udekorujesz zastawę, a nawet talerze i miski. Wszystko po to, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju kompozycje.

Baw się dobrze! Postaw na własną kreatywność!

Druk 3D – sprawdź czy to dla ciebie

One thought on “Jak zrobić kubek z własną grafiką?

Dodaj komentarz