Promocja książki – 3 pomysły na promowanie swojej wydanej już książki

Napisanie i wydanie dobrej książki to jednak nie jest wszystko. Nie wystarczy już nam dobra treść książki i okładka, by ją sprzedać. Niestety tak już nie jest. Warto zacząć przed wydaniem już książki swoje kampanie reklamowe, które zmuszą osoby do kupienia jej. Niektóre z kampanii mogą poczekać, aż do wydania a niektóre warto już w trakcie druku prowadzić, by zwiększyć zainteresowanie.

Udostępnienie swoich próbek.

Warto zacząć też stosować różne strony i aplikacje takie jak wattpad do publikowania tam swoich autorskich próbek książek, które są one w sprzedaży, by zwiększyć zasięg i zainteresowanie książki. Warto tutaj jednak dodać to, że takową kampanię warto zrealizować nieco szybciej niż na centralne wydanie takowej książki.

Możemy pokusić się również o promocję na spotkaniu literackim w danym mieście. Takie spotkania regularnie odbywają się m.in. w okolicach Płocka – dowiedz się więcej na www.plockinfo.pl.

Współpraca z blogerami.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale współpraca z blogerami na wydanie książki jest to naprawdę dobra rzecz. Jednak takową to kampanię trzeba wprowadzić dopiero po wydaniu książki, więc dlatego też warno się z nią wstrzymać. Oczywiście warto już sobie wcześniej przygotować listę blogerów i napisać do nich e-maile a ci, którzy się zgodzą zamieścić recenzję i wpis na swoim blogu po wejściu książki na sprzedaż. Wówczas warto im wysłać takową to książkę do przeczytania za darmo. By mogli o wiele lepiej ją ocenić i dodać kolejny wpis na temat Twojej książki.

Promocja przez płatne formy.

Płatne formy jednak też i bardzo często są one wykorzystywane, podczas sprzedaży takowej to książki. Jakie można wykorzystać płatne reklamy?

  • Kampania linków sponsorowanych przez AdWords.
  • Pozycjonowanie bloga autorskiego.
  • Wideo reklama na YouTube.
  • Reklamy bannerowe.
  • Marketing Influencer.